1. Obecná poloha a nadmořská výška:

Les 2 Alpes je oblíbeným cílem pro dovolenou, nacházejícím se v departementu Isère v regionu Auvergne-Rhône-Alpes na jihovýchodě Francie. Tento lyžařský středisko se nachází v srdci Francouzských Alp a nabízí minimální nadmořskou výšku 1 300 metrů a maximální nadmořskou výšku 3 600 metrů, čímž se řadí mezi nejvyšší lyžařská střediska v Evropě.

2. Sjezdovky a okolní oblasti:

Les 2 Alpes nabízí širokou škálu sjezdovek vhodných pro všechny úrovně lyžařů. Začátečníci se mohou těšit na mírné svahy a vyhrazené výukové plochy, zatímco středně pokročilí mohou objevovat rozsáhlou síť modrých a červených sjezdovek. Zkušení lyžaři se mohou vydat na náročné černé sjezdovky a mimo sjezdové terény.

S více než 220 kilometry sjezdovek nabízí Les 2 Alpes dostatek příležitostí pro lyžaře a snowboardisty k objevování. Navíc je středisko spojeno s sousedním lyžařským střediskem La Grave, které nabízí ještě více různorodého terénu pro dobrodružné lyžaře. Lyžařské lístky pro tuto oblast jsou známé jako "Les 2 Alpes - La Grave", které umožňují přístup do obou lyžařských středisek.

3. Letní a zimní zážitky:

Leto:

Pro rodiny, které navštěvují Les 2 Alpes v létě, je k dispozici mnoho aktivit a služeb. Středisko nabízí vyhrazený dětský klub, kde se děti mohou účastnit různých venkovních aktivit a dílen. Rodiny se mohou také těšit na turistiku, horské cyklistice a dokonce i letní lyžování na ledovci.

Skupiny přátel, které navštěvují středisko v létě, mohou využít živé noční život a širokou škálu adrenalinových sportů. Od paraglidingu a canyoningu po lezení na skalách a rafting na divoké vodě, je tu něco pro každého, kdo hledá adrenalinový zážitek.

Páry se mohou těšit na romantické procházky v malebné alpské krajině, vychutnat si lázeňské procedury a vychutnat si gurmánské večeře v restauracích ve středisku. Klidná atmosféra a úchvatné výhledy dělají z Les 2 Alpes ideální destinaci pro romantický pobyt.

Zima:

Během zimní sezóny nabízí Les 2 Alpes širokou škálu služeb a zážitků pro všechny typy dovolenkářů. Rodiny mohou zapsat své děti do lyžařských škol a užívat si rodinné aktivity, jako je bruslení na ledě a sáňkování. Středisko také poskytuje služby pro dětskou péči, což zajišťuje bezstarostnou dovolenou pro rodiče.

Skupiny přátel mohou využít živého après-ski, s mnoha bary a kluby nabízejícími zábavu a živou hudbu. Středisko také pořádá různé akce a soutěže, které přispívají k živé atmosféře.

Páry se mohou těšit na útulné večery u krbu v kouzelných chatách, vychutnat si gurmánské zážitky a romantické procházky vesničkou pokrytou sněhem. Okouzlující atmosféra a široká škála aktivit dělají z Les 2 Alpes ideální destinaci pro páry, kteří hledají nezapomenutelný zimní pobyt.

4. Nejlepší měsíce pro cestování:

Nejlepšími měsíci pro cestování do Les 2 Alpes v létě jsou červen až září, kdy je počasí příjemné a venkovní aktivity jsou v plném proudu. V zimě trvá lyžařská sezóna obvykle od prosince do dubna, s nejlepšími sněhovými podmínkami obvykle v období od ledna do března.

5. Oblíbené restaurace a bary:

V okruhu 5 km od Les 2 Alpes se nachází několik oblíbených restaurací a barů, které nabízejí různorodý gastronomický zážitek. Některé z vysoce doporučovaných zařízení zahrnují restauraci La Bergerie, která nabízí tradiční francouzskou kuchyni s úchvatným výhledem na hory, a Le P'tit Polyte, známý pro své lahodné pizzy a útulnou atmosféru.

6. Roční akce:

Les 2 Alpes pořádá během roku několik vzrušujících akcí. Jednou z významných akcí je Světový pohár ve snowboardu, který se koná v prosinci a přitahuje nejlepší sportovce z celého světa. Středisko také pořádá hudební festivaly a koncerty během zimní sezóny, které poskytují zábavu pro návštěvníky.

7. Doporučení:

Pro rodiny, páry nebo skupiny přátel, kteří hledají nezapomenutelný zážitek z dovolené, je Les 2 Alpes nevyhnutelnou destinací. S úchvatnou alpskou krajinou, širokou škálou aktivit a vynikajícími sjezdovkami nabízí toto středisko něco pro každého. Ať už hledáte rodinnou dovolenou, romantický útěk nebo dobrodružný výlet s přáteli, Les 2 Alpes zaručuje nezapomenutelnou a příjemnou dovolenou. Spolehněte se na MountVacation, aby vám poskytl odborné rady a spolehlivé rezervační služby pro vaši příští dovolenou v Les 2 Alpes.

Les 2 Alpes ski

Obecné informace

Minimální výška: 1650 m
Maximální výška: 3600 m

Spojení

Nejbližší letiště: Grenoble, 120 km
Přímý autobus z vlakového nádraží
Přímá kyvadlová doprava z vlakového nádraží

Podrobnosti o lyžařském středisku

Všechny sjezdovky: 223 km
Nejdelší sjezdovka: 5 km
Běžecké tratě: 20 km

Umělý sníh
Noční lyžování

Zelená: 58 km
Modrá: 97 km
Červená: 39 km
Černá: 30 km

Zařízení

Lanovka
Sedačková lanovka
Dětská lanovka s pásy
Dětská lanovka (vlek)
Dětský park
Dětské sjezdovky
Vlek
Gondola