Lyžování Schladming-Dachstein

1. Obecné umístění a nadmořská výška:
Schladming je malebná dovolenková destinace nacházející se v srdci rakouských Alp. Nachází se v regionu Štýrska a nabízí dechberoucí výhledy a okouzlující alpskou atmosféru. Lyžařské středisko se nachází mezi 745 a 2700 metry nad mořem, což poskytuje širokou škálu nadmořských výšek pro lyžaře a snowboardisty k užitku.

2. Sjezdovky a okolní oblasti:
Schladming se pyšní rozsáhlou sítí sjezdovek vhodných pro všechny úrovně lyžařů. Začátečníci mohou najít mírné svahy pro procvičování svých dovedností, zatímco středně pokročilí mohou objevovat různé dobře upravené sjezdovky. Pokročilí lyžaři budou nadšeni náročnými tratěmi a možnostmi mimo značené trasy.

S více než 123 kilometry sjezdovek nabízí Schladming nekonečné možnosti pro nadšence zimních sportů. Lyžařské středisko je také součástí větší sítě Ski amadé, která zahrnuje sousední lyžařské oblasti, jako jsou Planai, Hochwurzen, Hauser Kaibling a Reiteralm. Lyžařský lístek, známý jako Ski amadé pass, umožňuje přístup do všech těchto propojených lyžařských oblastí, což umožňuje návštěvníkům prozkoumat rozsáhlý terén.

3. Letní a zimní zážitky:
Leto:
Pro rodiny, které navštěvují Schladming během léta, je zde mnoho aktivit, které si mohou užít. Region nabízí krásné turistické trasy, ideální pro prozkoumání úchvatných alpských krajinných scenérií. Rodiny se mohou také pokusit o horské cyklistice, jízdě na koni nebo dokonce o paragliding. Nedaleká jezera nabízejí příležitosti k plavání, paddleboardingu a dalším vodním sportům.

Skupiny přátel najdou v Schladmingu ideální destinaci pro adrenalinové dobrodružství. Oblast nabízí vzrušující aktivity, jako jsou canyoning, rafting a lezení po skalách. Živá noční zábava ve městě Schladming zajišťuje, že nikdy není nudný okamžik, s řadou barů a klubů, ze kterých si mohou vybírat.

Páry hledající romantický pobyt budou okouzleni klidnou krásou Schladmingu. Můžou si procházet malebnými vesnicemi, nechat se hýčkat v lázních nebo jednoduše relaxovat v klidu hor. Region také nabízí romantické projížďky kočárem taženým koněm a večeře při svíčkách s dechberoucím výhledem.

Zima:
Rodiny, které navštíví Schladming během zimy, najdou zde zimní pohádku. Lyžařské středisko poskytuje vynikající zařízení pro děti, včetně lyžařských škol a vlastních dětských oblastí. Rodiny se mohou také společně věnovat saním, bruslení na ledě a sněžnicím.

Skupiny přátel si užijí prozkoumávání rozsáhlých sjezdovek a vyzývají se na freestyleových parcích. Schladming je proslulý svou živou après-ski scénou, s mnoha bary a restauracemi, které nabízejí živou zábavu a lahodnou místní kuchyni.

Páry si mohou užít romantické okamžiky na sjezdovkách, obdivovat úchvatné panoramatické výhledy. Mohou se také pohodlně usadit před krbem v jedné z útulných horských chat nebo si dopřát společnou lázeňskou proceduru.

4. Nejlepší měsíce pro cestování:
Nejlepšími měsíci pro návštěvu Schladmingu v létě jsou červen až září, kdy je počasí příjemné a venkovní aktivity jsou v plném proudu. V zimě běží lyžařská sezóna obvykle od prosince do dubna, s nejlepšími sněhovými podmínkami obvykle nalezenými v lednu a únoru.

5. Oblíbené restaurace a bary:
V rámci 5 km od poskytnutého geokódu se nacházejí některé z nejlepších restaurací a barů v Schladmingu, například:
- Restaurace 1: Útulná restaurace nabízející tradiční rakouskou kuchyni s moderním nádechem. Jejich specialitou jsou syté šnicle a lahodný jablečný závin.
- Restaurace 2: Trendová restaurace známá svým spojením mezinárodních chutí. Hosté si mohou vychutnat pokrmy inspirované různými kuchyněmi, doprovázené širokým výběrem vín.
- Bar 1: Živý bar s živou atmosférou, který nabízí široký výběr koktejlů a místního piva. Je to ideální místo pro odpočinek po dni na sjezdovkách.
- Bar 2: Útulný hospůdka nabízející výběr řemeslných piv a lahodného jídla. Živé hudební vystoupení vytváří živou atmosféru, kterou si hosté mohou užít.

6. Roční události:
Schladming pořádá během roku několik vzrušujících událostí, včetně proslulého FIS Alpine Ski World Cup. Tato vzrušující soutěž přitahuje nejlepší lyžaře z celého světa a divákům nabízí nezapomenutelný zážitek. Kromě toho region slaví tradiční festivaly, jako je Schladming Night Race, kde mohou návštěvníci sledovat vzrušující noční slalomové závody pod světly reflektorů.

7. Doporučení:

Schladming-Dachstein ski

Obecné informace

Minimální výška: 745 m
Maximální výška: 2015 m

Spojení

Nejbližší letiště: Salzburg, 90 km
Nejbližší vlakové nádraží: Schladming, 0 km
Přímý autobus z vlakového nádraží
Přímá kyvadlová doprava z vlakového nádraží

Podrobnosti o lyžařském středisku

Všechny sjezdovky: 167 km
Běžecké tratě: 50 km

Umělý sníh
Noční lyžování

Modrá: 50 km
Červená: 102 km
Černá: 15 km

Zařízení

Lanovka
Sedačková lanovka
Dětská lanovka s pásy
Dětská lanovka (vlek)
Dětský park
Dětské sjezdovky
Vlek
Gondola