1. Obecné umístění a nadmořská výška:

Kitzbühel je malebná dovolenková destinace nacházející se v rakouských Alpách. Nachází se v regionu Tyrolsko a je zasazena mezi horami Kitzbühel Horn a Hahnenkamm. Lyžařské středisko má minimální nadmořskou výšku 800 metrů a maximální nadmořskou výšku 2 000 metrů, což poskytuje dechberoucí výhledy a vynikající sněhové podmínky po celou zimní sezónu.

2. Sjezdovky a okolní oblasti:

Kitzbühel nabízí širokou škálu sjezdovek vhodných pro všechny úrovně lyžařů. Začátečníci se mohou těšit na mírné svahy a vyhrazené výukové plochy, zatímco středně pokročilí mohou objevovat různé dobře upravené sjezdovky. Pokročilí lyžaři najdou náročné tratě a vzrušující možnosti mimo sjezdovky. Celkem je k dispozici přibližně 170 kilometrů sjezdovek k prozkoumání.

Kromě sjezdovek v Kitzbühelu je toto lyžařské středisko také spojeno s nedalekými lyžařskými oblastmi Kirchberg a Jochberg. S jednou lyžařskou jízdenkou, známou jako Kitzbühel Alps AllStarCard, mohou návštěvníci využít více než 1 000 kilometrů sjezdovek v různých lyžařských oblastech, včetně slavného SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental a Zillertal Arena.

3. Letní a zimní zážitky:

Leto:

Pro rodiny, které navštěvují Kitzbühel během letní sezóny, je k dispozici mnoho aktivit a služeb. Děti se mohou těšit na dobrodružné parky, turistické trasy vhodné pro všechny věkové kategorie a dokonce i jízdu na koni. Nádherné přírodní krajiny poskytují dokonalou kulisu pro rodinné pikniky a venkovní průzkum.

Skupiny přátel mohou využít živého nočního života v Kitzbühelu během letních měsíců. Město nabízí širokou škálu barů, klubů a restaurací, kde návštěvníci mohou vychutnat živou hudbu, lahodnou kuchyni a živou atmosféru. Kromě toho jsou k dispozici příležitosti pro venkovní sporty, jako je golf, tenis a horská kola.

Páry hledající romantický pobyt najdou v Kitzbühelu idylickou destinaci. Malebné centrum města je plné butiků, útulných kaváren a romantických restaurací. Páry se mohou rozmazlovat v lázních, procházet se malebnými uličkami nebo jednoduše relaxovat a užívat si dechberoucí výhledy na hory.

Zima:

Během zimní sezóny se Kitzbühel proměňuje v zimní pohádku, přitahující návštěvníky z celého světa. Rodiny se mohou těšit na lyžování a snowboarding na mírných svazích, stejně jako na aktivity jako bruslení na ledě a sáňkování. Lyžařské školy v Kitzbühelu nabízejí vynikající programy pro děti, zajistí zábavný a bezpečný zážitek na sjezdovkách.

Skupiny přátel mohou využít živého après-ski scény v Kitzbühelu. Město je známé pro své živé bary a kluby, kde návštěvníci mohou vychutnat živou hudbu, lahodné nápoje a veselou atmosféru. Kromě toho jsou k dispozici příležitosti pro sněžnice, běžkování a dokonce i heli-skiing pro dobrodružnější skupiny.

Páry mohou zažít romantiku Kitzbühelu během zimní sezóny. Město je zdobeno třpytivými světly, vytvářející magickou atmosféru. Páry se mohou těšit na útulné večery u krbu, vychutnat si gurmánské zážitky nebo si užít romantickou projížďku na saních tažených koňmi přes zasněžené krajiny.

4. Nejlepší měsíce pro cestování:

Nejlepší měsíce pro cestování do Kitzbühelu v létě jsou od června do září, kdy je počasí příjemné a ideální pro venkovní aktivity. V zimě jsou nejlepšími měsíci pro návštěvu prosinec až březen, kdy jsou sjezdovky dobře upravené a sněhové podmínky jsou optimální.

5. Oblíbené restaurace a bary:

V dosahu 5 kilometrů od poskytnutého geokódu jsou některé z nejlepších restaurací a barů v Kitzbühelu:

1. Restaurace Aquarena: Nabízí rozmanitou nabídku mezinárodní a rakouské kuchyně, tato restaurace poskytuje útulnou atmosféru a vynikající servis.
2. Berggasthof Hagstein: Nachází se na vrcholu hory a nabízí panoramatický výhled a tradiční tyrolská jídla.
3. Londoner Pub: Oblíbený bar v srdci Kitzbühelu, známý pro svou živou atmosféru, živou hudbu a široký výběr nápojů.
4. Rosis Sonnbergstuben: Tato restaurace kombinuje tradiční rakouské chutě s moderními kulinářskými technikami, vytvářející jedinečný gastronomický zážitek.
5. Jimmy's Sportsbar: Oblíbená mezi sportovními nadšenci, tento bar nabízí široký výběr nápojů, velké obrazovky pro přímé přenosy sportovních událostí a přátelskou atmosféru.

6. Roční události:

Kitzbühel pořádá několik vzrušujících událostí během roku. Jednou z nejznámějších akcí je závod Hahnenk

Kitzbühel ski

Obecné informace

Minimální výška: 800 m
Maximální výška: 2000 m

Spojení

Nejbližší letiště: Innsbruck, 91 km
Přímý autobus z vlakového nádraží
Přímá kyvadlová doprava z vlakového nádraží

Podrobnosti o lyžařském středisku

Všechny sjezdovky: 170 km
Nejdelší sjezdovka: 13 km
Běžecké tratě: 60 km

Umělý sníh
Noční lyžování

Modrá: 69 km
Červená: 77 km
Černá: 24 km

Zařízení

Lanovka
Sedačková lanovka
Dětská lanovka s pásy
Dětská lanovka (vlek)
Dětský park
Dětské sjezdovky
Vlek
Gondola