1. Obecné umístění a nadmořská výška:

Tignes je malebná dovolenková destinace nacházející se ve Francouzských Alpách, v regionu Auvergne-Rhône-Alpes. Nachází se v nadmořské výšce 1 550 metrů a nabízí úchvatné výhledy na okolní hory. S nejvyšším bodem dosahujícím impozantních 3 456 metrů, Tignes zaručuje nezapomenutelný lyžařský zážitek v nádherném alpském prostředí.

2. Sjezdovky:

Tignes se může pochlubit rozsáhlou sítí sjezdovek vhodných pro lyžaře všech úrovní. Začátečníci mohou využít mírné sjezdovky a vyhrazené zóny pro učení, ideální pro získání nebo zdokonalení svých lyžařských dovedností. Středně pokročilí lyžaři mají k dispozici širokou škálu modrých a červených sjezdovek, nabízejících kombinaci výzev a úchvatných panoramat. Pokročilí lyžaři si mohou vyzkoušet své dovednosti na černých sjezdovkách a vzrušujících místech mimo značené trasy.

S celkovou délkou 300 kilometrů sjezdovek nabízí Tignes nekonečné možnosti pro nadšence lyžování. Navíc je středisko propojeno s sousedním lyžařským střediskem Val d'Isère, tvořícím známé lyžařské středisko Espace Killy. Lyžařský lístek, známý jako Espace Killy pass, umožňuje přístup jak do Tignes, tak do Val d'Isère, poskytující lyžařům rozsáhlé hřiště s více než 300 sjezdovkami.

3. Letní a zimní zážitky:

Leto:

Pro rodiny, které navštěvují Tignes v létě, je k dispozici široká škála aktivit. Středisko nabízí vyhrazenou zónu pro rodiny s různými atrakcemi, včetně trampolín, nafukovacích hradů a minigolfu. Skupiny přátel hledajících dobrodružství si mohou užít vzrušující outdoorové aktivity, jako je horské cyklistiky, turistika a lezení po skalách. Páry se mohou procházet okolo malebného jezera nebo si vychutnat piknik v dechberoucím alpském prostředí.

Zima:

Tignes se proměňuje v zimní ráj, nabízející širokou škálu zážitků pro různé cílové skupiny. Rodiny mohou využít lyžařské a snowboardové lekce pro děti, zajistit zábavné a bezpečné prostředí pro děti, aby se naučily a hrály si ve sněhu. Skupiny přátel mohou využít živého après-ski prostředí, s mnoha bary a kluby nabízejícími živou zábavu. Páry se mohou uvelebit v kouzelných horských chatách, užívat si romantické večery u krbu nebo si dopřát lázeňské procedury.

4. Nejlepší měsíce pro cestování:

Nejlepšími měsíci pro návštěvu Tignes v létě jsou červen až září, kdy je počasí příjemné a venkovní aktivity jsou v plném proudu. V zimě trvá lyžařská sezóna obvykle od konce listopadu do začátku května, s nejlepšími sněhovými podmínkami obvykle v období od prosince do dubna.

5. Oblíbené restaurace a bary:

V okruhu 5 kilometrů od Tignes se nachází několik známých restaurací a barů, které uspokojí různé chutě a preference. Le Panoramic nabízí jedinečný gastronomický zážitek v nadmořské výšce 3 032 metrů, poskytující panoramatický výhled a lahodnou tradiční kuchyni. La Ferme des Trois Capucines je okouzlující restaurace známá svou útulnou atmosférou a lahodnými specialitami Savojska. Pro après-ski nápoje jsou oblíbenými volbami Loop Bar a Couloir Bar, nabízející živou atmosféru a široký výběr nápojů.

6. Roční akce:

Tignes pořádá celou řadu vzrušujících akcí po celý rok. Jednou z významných událostí je Tignes Airwaves, soutěž ve freestyle lyžování a snowboardingu, která přitahuje nejlepší sportovce z celého světa. Dalším vrcholem je hudební festival Live in Tignes, na kterém vystupují známí umělci v jedinečném alpském prostředí. Tyto akce přidávají další vrstvu vzrušení a zábavy do již živé atmosféry Tignes.

7. Doporučení:

Tignes je destinace, která uspokojí různorodé potřeby a přání rodin, párů a skupin přátel. Rodiny ocení širokou škálu aktivit a služeb pro děti, zajistí nezapomenutelnou a příjemnou dovolenou pro všechny. Páry se mohou ponořit do romantické atmosféry alpského prostředí a vytvořit společně nezapomenutelné vzpomínky. Skupiny přátel najdou nekonečné možnosti pro dobrodružství a vzrušení, jak na sjezdovkách, tak mimo ně. Bez ohledu na cílovou skupinu, Tignes slibuje nezapomenutelný dovolenkový zážitek, který zanechá trvalý dojem. Navštivte Tignes alespoň jednou v životě a objevte kouzlo této výjimečné dovolenkové destinace.

Tignes ski

Obecné informace

Minimální výška: 1550 m
Maximální výška: 3450 m

Spojení

Nejbližší letiště: Geneve, 165 km
Nejbližší vlakové nádraží: BOURG ST MAURICE, 30 km
Přímý autobus z vlakového nádraží
Přímá kyvadlová doprava z vlakového nádraží

Podrobnosti o lyžařském středisku

Všechny sjezdovky: 150 km
Běžecké tratě: 52 km

Umělý sníh
Noční lyžování

Zelená: 22 km
Modrá: 64 km
Červená: 39 km
Černá: 25 km

Zařízení

Lanovka
Sedačková lanovka
Dětská lanovka s pásy
Dětská lanovka (vlek)
Dětský park
Dětské sjezdovky
Vlek
Gondola