1. Obecná poloha a nadmořská výška:

Chamonix Mont Blanc je malebná dovolenková destinace v srdci francouzských Alp. Nachází se v regionu Haute-Savoie ve Francii, nedaleko hranic se Švýcarskem a Itálií. Toto lyžařské středisko se pyšní minimální nadmořskou výškou 1 035 metrů a maximální nadmořskou výškou 3 842 metrů, což z něj činí jedno z nejvyšších lyžařských středisek v Evropě.

2. Sjezdovky a okolní oblasti:

Chamonix Mont Blanc nabízí různorodou škálu sjezdovek vhodných pro všechny úrovně lyžařů. Začátečníci si mohou užít mírné svahy a vyhrazené výukové plochy, zatímco středně pokročilí mohou objevovat různé dobře upravené sjezdovky. Zkušení lyžaři najdou náročné terény mimo sjezdovky a vzrušující strmé sjezdy. Celkem je zde asi 152 kilometrů sjezdovek k prozkoumání.

Chamonix Mont Blanc je také spojen s několika okolními lyžařskými oblastmi, což poskytuje ještě více příležitostí pro milovníky lyžování. Lyžařský lístek, známý jako Mont Blanc Unlimited Pass, umožňuje přístup nejen na sjezdovky v Chamonix, ale také do sousedních lyžařských oblastí, jako je Courmayeur v Itálii a Verbier ve Švýcarsku. Tento lístek umožňuje lyžařům zažít širokou škálu terénů a užívat si dechberoucí panoramatické výhledy.

3. Letní a zimní zážitky:

Leto:

Pro rodiny, které navštíví Chamonix Mont Blanc během léta, je k dispozici mnoho aktivit a služeb. Region nabízí širokou škálu outdoorových dobrodružství, včetně turistiky, horské cyklistiky a paraglidingu. Rodiny si také mohou užít pikniky u křišťálově čistých alpských jezer nebo prozkoumat okolní malebná městečka.

Skupiny přátel se mohou těšit na živou noční atmosféru v Chamonix, s rušnými bary a kluby. Kromě toho jsou zde možnosti pro adrenalinové aktivity, jako je canyoning, lezení na skále a rafting na divoké vodě. Nádherná krajina a vzrušující dobrodružství dělají z Chamonix Mont Blanc ideální destinaci pro skupiny hledající vzrušení a dobrodružství.

Páry se mohou oddávat romantickým procházkám po malebných uličkách Chamonix, užívat si dechberoucí výhledy na okolní hory. Mohou také relaxovat a obnovit síly v luxusních lázních a wellness centrech, které jsou v této oblasti k dispozici. Klidná atmosféra a nádherná přírodní krása dělají z Chamonix Mont Blanc ideální destinaci pro páry hledající romantický pobyt.

Zima:

Chamonix Mont Blanc nabízí zimní ráj pro rodiny, s širokou škálou aktivit vhodných pro všechny věkové kategorie. Kromě lyžování a snowboardingu si rodiny mohou užít bruslení na ledě, sáňkování a sněžnice. Středisko také nabízí služby pro děti a lyžařské školy, aby se děti měly na svazích bezpečně a zábavně.

Skupiny přátel se mohou těšit na živou après-ski scénu v Chamonix, s útulnými bary a živou atmosférou. Mohou také objevovat zaledněné terény prostřednictvím průvodcovských off-piste túr nebo vyzkoušet lezení po ledovci. Chamonix Mont Blanc poskytuje vzrušující a společenský zážitek pro skupiny přátel hledající nezapomenutelnou zimní dovolenou.

Páry si mohou užít romantickou atmosféru Chamonix během zimní sezóny. Mohou se zahřát u krbu v kouzelném horském chatě nebo si dopřát gurmánské zážitky v renomovaných restauracích v resortu. Dechberoucí výhledy a intimní atmosféra dělají z Chamonix Mont Blanc ideální destinaci pro páry hledající romantickou zimní dovolenou.

4. Nejlepší měsíce pro cestování:

Nejlepší měsíce pro cestování do Chamonix Mont Blanc v létě jsou od června do září, kdy je příjemné počasí a turistické trasy jsou přístupné. V zimě jsou nejvhodnější měsíce pro lyžování a snowboarding od prosince do dubna, kdy jsou sjezdovky dobře upravené a sněhové podmínky jsou optimální.

5. Oblíbené restaurace a bary:

V okruhu 5 kilometrů od poskytnutého geokódu se nacházejí některé z nejlepších restaurací a barů v Chamonix Mont Blanc, jako jsou La Maison Carrier, Le Bistrot a Atmosphere. Tyto podniky nabízejí širokou škálu kulinářských lahůdek, od tradiční francouzské kuchyně po mezinárodní chutě. Návštěvníci si mohou vychutnat výborná jídla a uvolnit se s osvěžujícím nápojem při obdivování nádherného výhledu na hory.

6. Roční události:

Chamonix Mont Blanc pořádá během roku několik vzrušujících událostí. Jednou z nejznámějších je Chamonix Unlimited Festival, který se koná v dubnu. Tento hudební festival přitahuje renomované DJe a umělce z celého světa, vytvářející elektrizující atmosféru v srdci Alp. Kromě toho resort pořádá různé sportovní události, včetně Mont Blanc Marathonu a Freeride World Tour, na kterých se předvádějí dovednosti elitních sportovců v lyžování a snowboard

Chamonix Mont Blanc ski

Obecné informace

Minimální výška: 1035 m
Maximální výška: 3842 m

Spojení

Nejbližší letiště: Geneve (Switzerland), 88 km
Nejbližší vlakové nádraží: Chamonix, km
Přímý autobus z vlakového nádraží
Přímá kyvadlová doprava z vlakového nádraží

Podrobnosti o lyžařském středisku

Všechny sjezdovky: 152 km
Nejdelší sjezdovka: 4 km
Běžecké tratě: 43 km

Umělý sníh
Noční lyžování

Zelená: 8 km
Modrá: 40 km
Červená: 70 km
Černá: 34 km

Zařízení

Lanovka
Sedačková lanovka
Dětská lanovka s pásy
Dětská lanovka (vlek)
Dětský park
Dětské sjezdovky
Vlek
Gondola