1. Obecné umístění a nadmořská výška:

Serre Chevalier je malebná dovolenková destinace nacházející se v jihovýchodní části Francie, v departementu Hautes-Alpes. Nachází se v srdci francouzských Alp a nabízí dechberoucí výhledy na okolní hory a údolí. Resort se rozkládá přes několik vesnic, včetně Briançonu, Chantemerle, Villeneuve a Monêtier-les-Bains. Minimální nadmořská výška lyžařského střediska je přibližně 1 200 metrů, zatímco maximální dosahuje až 2 800 metrů, což zajišťuje vynikající sněhové podmínky po celou sezónu.

2. Sjezdovky a okolní oblasti:

Serre Chevalier se pyšní různorodou nabídkou sjezdovek vhodných pro lyžaře všech úrovní. Začátečníci si mohou užít mírné sjezdovky a vyhrazené výukové plochy, zatímco středně pokročilí mohou objevovat rozsáhlou síť dobře upravených tratí. Pokročilí lyžaři najdou náročné černé sjezdovky a možnosti mimo značené trasy, aby uspokojili své adrenalinové touhy. Celkem je k dispozici více než 250 kilometrů sjezdovek, což zaručuje nekonečnou zábavu a vzrušení.

Kromě toho je Serre Chevalier spojen s okolními lyžařskými oblastmi Montgenèvre a La Grave, což nabízí ještě větší rozmanitost pro lyžaře. Lyžařský lístek, známý jako "Evasion" pass, umožňuje přístup do všech tří lyžařských oblastí, což návštěvníkům umožňuje plně si užít rozsáhlý terén a různorodé sjezdovky.

3. Letní a zimní zážitky:

Leto:

Pro rodiny, které navštěvují Serre Chevalier v letním období, je k dispozici mnoho aktivit a služeb. Resort nabízí širokou škálu outdoorových dobrodružství, včetně turistiky, horského cyklistiky a lezení na skále. Rodiny si také mohou užít jízdu na koni, paragliding a dokonce i rafting na divoké vodě v nedalekých řekách. Nádherné přírodní prostředí poskytuje ideální pozadí pro pikniky a klidné procházky.

Skupiny přátel mohou využít živé noční život v Serre Chevalier během letních měsíců. Resort pořádá různé hudební festivaly a koncerty pod širým nebem, vytvářející živou atmosféru. Kromě toho je zde spousta příležitostí pro adrenalinové nadšence, jako je canyoning, via ferrata a zipline.

Páry hledající romantický pobyt najdou v Serre Chevalier idylickou destinaci. Klidné horské krajiny nabízejí klidné útočiště, ideální pro procházky a intimní pikniky. Páry si mohou také dopřát wellness procedury a aktivity, aby si zajistily relaxační a oživující zážitek.

Zima:

Pro rodiny, které navštěvují Serre Chevalier v zimě, je k dispozici široká škála rodinných aktivit. Resort nabízí lyžařské školy a vyhrazené dětské plochy, aby se děti všech věkových kategorií mohly učit a bavit se na sjezdovkách. Rodiny si také mohou užít sanění, bruslení na ledě a sněžnice, což vytváří nezapomenutelné vzpomínky v zimním ráji.

Skupiny přátel mohou využít živého après-ski v Serre Chevalier. Resort se pyšní mnoha bary, restauracemi a kluby, kde se mohou přátelé uvolnit a oslavit svůj den na sjezdovkách. Kromě toho jsou zde příležitosti pro snowboarding, freestyle lyžování a dokonce i heli-skiing pro ty, kteří hledají adrenalinový zážitek.

Páry si mohou užít romantické okamžiky v Serre Chevalier během zimní sezóny. Resort nabízí útulné chaty a intimní restaurace, které poskytují ideální prostředí pro romantický pobyt. Páry si také mohou dopřát společné wellness procedury, večeře při svíčkách a večerní procházky v zasněžených krajinách.

4. Nejlepší měsíce pro cestování:

Nejlepší měsíce pro cestování do Serre Chevalier v letním období jsou od června do září, kdy je příjemné počasí a venkovní aktivity jsou v plném proudu. V zimě trvá lyžařská sezóna obvykle od prosince do dubna, s nejlepšími sněhovými podmínkami obvykle nalezenými v lednu a únoru.

5. Oblíbené restaurace a bary:

V okruhu 5 kilometrů od poskytnutého geokódu jsou některé oblíbené restaurace a bary v Serre Chevalieru Le Gavroche, který nabízí lahodnou francouzskou kuchyni, La Grange, známou pro tradiční alpská jídla, a Le Frog, útulný bar podávající různé nápoje a občerstvení.

6. Roční akce:

Serre Chevalier pořádá během roku několik vzrušujících akcí. Jednou z významných akcí je Serre Chevalier Snow Trail, závod na běžkách, který se koná v lednu a přitahuje účastníky z celého světa. Kromě toho resort pořádá hudební festivaly, jako je Serre Chevalier Music Festival, s účastí známých umělců a kapel.

7. Doporučení:

Serre Chevalier je must-visit dovolenková destinace pro rodiny, páry a skupiny přátel. Díky své nádherné přírodní kráse, různorodým sjezdovkám a širokému

Serre Chevalier ski

Obecné informace

Minimální výška: 1350 m
Maximální výška: 2830 m

Spojení

Nejbližší letiště: Torino, 106 km
Nejbližší vlakové nádraží: Briançon, 6 km
Přímý autobus z vlakového nádraží
Přímá kyvadlová doprava z vlakového nádraží

Podrobnosti o lyžařském středisku

Všechny sjezdovky: 250 km
Nejdelší sjezdovka: 8 km
Běžecké tratě: 35 km

Umělý sníh
Noční lyžování

Zelená: 57 km
Modrá: 81 km
Červená: 80 km
Černá: 32 km

Zařízení

Lanovka
Sedačková lanovka
Dětská lanovka s pásy
Dětská lanovka (vlek)
Dětský park
Dětské sjezdovky
Vlek
Gondola